Toyota GR Corolla w wersji Morizo Edition

Autorski projekt TOYOTA GAZOO Racing we współpracy z Akio Toyodą

2022-06-10

Nowy hot hatch w gamie Toyoty – GR Corolla – otrzymała specjalną wersję Morizo Edition. Przygotowany do jazdy na torze samochód o większym momencie obrotowym, mniejszej masie i wzmocnionym nadwoziu został stuningowany pod kierunkiem Akio Toyody. Prezydent Toyota Motor Corporation jest entuzjastą motorsportu i mistrzem kierownicy, który startuje w rajdach i wyścigach pod pseudonimem Morizo.

W kwietniu 2022 roku w Japonii i USA zadebiutowała Toyota GR Corolla, nowy hot hatch opracowany przez TOYOTA GAZOO Racing. Teraz marka wnosi do sportowego hatchbacka jeszcze więcej emocji za sprawą specjalnej, limitowanej do 200 egzemplarzy wersji Morizo Edition. Samochód firmuje prezydent Toyoty, Akio Toyoda. Jest on entuzjastą sportowych aut i jako Morizo chętnie startuje w rajdach i wyścigach. W tegorocznym sezonie wyścigów długodystansowych Super Taikyu Series testuje wyczynową GR Corollę z prototypowym silnikiem wodorowym.

Toyota GR Corolla w specjalnej wersji Morizo Editio

GR Corolla w wersji Morizo Edition jest wyposażona w turbodoładowany 1,6-litrowy silnik G16E-GTS o trzech cylindrach, którego moment obrotowy został zwiększony do 400 Nm zamiast 370 Nm, osiąganych w zakresie od 3250 do 4600 obr./min. Moc silnika nie została zmieniona i wynosi 304 KM.

Toyota GR Corolla w specjalnej wersji Morizo Editio

Silnik współdziała z sześciobiegową przekładnią manualną, w której skrócono przełożenia. Umożliwia to lepsze przyspieszenie. Specjaliści Toyoty zmniejszyli także masę auta do 1445 kg, usuwając tylne siedzenia i głośniki, regulację okien z tyłu oraz wycieraczkę tylnej szyby.

Auto w wersji Morizo Edition wyposażono w jednorurowe amortyzatory, 18'' kute felg aluminiowe o 10 szprychach i opony Michelin Pilot Sport Cup 2 w rozmiarze 245/40. Przedni pas zyskał funkcjonalne kanały chłodzące przednie hamulce. GR Corolla Morizo Edition jest dostępna z nowym matowym lakierem Matte Steel i z autografem Morizo na przedniej szybie.

Toyota GR Corolla w specjalnej wersji Morizo Edition

Dowiedz się więcej

Toyota bZ Compact SUV Concept Toyota bZ Compact SUV Concept Bezemisyjny pojazd z linii bZ Ranking Consumer Reports Ranking Consumer Reports Toyota i Lexus liderami zestawienia Toyota Prius 5. generacji Toyota Prius 5. generacji Światowa premiera i debiut nowego napędu plug-in hybrid Poznaj Toyotę GR86 Poznaj Toyotę GR86 Nowe auto driftingowe Kuby Przygońskiego Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Dowiedz się więcej Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Toyota Research Institute Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Większe możliwości Yarisy w kolorze Spicy Orange Yarisy w kolorze Spicy Orange Nowości w roku modelowym 2023 Lekki użytkowy van elektryczny Lekki użytkowy van elektryczny Nowy projekt Toyotay i partnerów Wymienne baterie do samochodów Wymienne baterie do samochodów Dowiedz się więcej o nowym projekcie Klub Rekordowych Przebiegów Klub Rekordowych Przebiegów Pochwal się trwałością swojej Toyoty Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wzrost udziału w rynku do 17,7%