Toyota Corolla Cross z wysoką wartością rezydualną

Po 3 latach sięga ona 63,4%

2022-07-08

Już niedługo do pierwszych polskich klientów trafi Corolla Cross. Jest to nowy kompaktowy SUV Toyoty, wraz z którym marka wprowadza na rynek napęd hybrydowy 5. generacji. Firma analityczna INFO-EKSPERT opracowała prognozy wartości rezydualnej dla tego modelu. Wynika z nich, że po 3 latach i 90 000 km auto utrzyma nawet 63,4% początkowej wartości.

W segmencie C-SUV do stylowej Toyoty C-HR dołącza nowa Corolla Cross. Jest to przestronny i pakowny SUV wyposażony w napęd hybrydowy 5. generacji, oszczędniejszy, mocniejszy i bardziej dynamiczny od wcześniejszej technologii.

Toyota Corolla Cross jest dostępna z silnikiem 2.0 Hybrid Dynamic Force o łącznej mocy 197 KM, który rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 8,1 s. Do wyboru jest wersja z napędem na cztery koła AWD-i, opartym na współpracy układu hybrydowego z dodatkowym silnikiem elektrycznym przy tylnej osi.

Toyota Corolla Cross

Do niewątpliwych atutów nowej Corolli Cross należy bogate wyposażenie obejmujące najnowocześniejsze technologie multimediów, łączności i bezpieczeństwa. Wnętrze zachwyca swoją przestronnością. Dodać do tego należy bagażnik o pojemności 425 l.

Toyota Corolla Cross na polskim rynku jest dostępna w 3 wersjach wyposażenia – Comfort, Style i Premiere Edition.

Toyota Corolla Cross
Wysoka wartość rezydualna Corolli Cross w wersji Comfort

Jak wynika z analiz INFO-EKSPERT – firmy analitycznej zajmującej się polskim rynkiem motoryzacyjnym – Corolla Cross Comfort po 3 latach i pokonaniu 90 000 km zachowa aż 63,4%, a z napędem na AWD-i – 62,8% początkowej wartości.

Auto już w podstawowej wersji wyposażenia ma pełny zestaw systemów bezpieczeństwa nowej generacji Toyota T-MATE, nowy system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (10,5" HD), nawigację Connected z mapami online, a także dwustrefową klimatyzację automatyczną z nawiewami w drugim rzędzie siedzeń, fotele przednie w stylistyce sportowej, 17'' felgi aluminiowe i pełne światła LED.

Niewielka utrata wartości wyższych wersji wyposażenia

Według prognoz INFO-EKSPERT Corolla Cross w wersji Style zachowa 63,2% ceny zakupu po 36 miesiącach. Jeśli wybierzemy wersję z napędem AWD-i, auto utrzyma 62,6% początkowej wartości.

Toyota Corolla Cross

Konfiguracja tej wersji obejmuje m.in. system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk), stację do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralnej, przyciemniane szyby tylne, czarne listwy okienne, przedni grill w kolorze fortepianowej czerni z satynowym obramowaniem, relingi dachowe i 18'' felgi aluminiowe.

Premiere Edition to wersja specjalna Corolli Cross, która wnosi do wyposażenia nowego asystenta parkowania Toyota Teammate, włączanego zdalnie przez aplikację w telefonie. Jest też wyposażona w dodatkowe systemy bezpieczeństwa – układ detekcji przeszkód (ICS) z funkcją wykrywania pieszych, asystenta bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA), system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM) oraz system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) z funkcją hamowania.

SUV w topowej wersji wyróżnia się także skórzaną tapicerką z perforacją, elektryczną regulacją fotela kierowcy, monitorem panoramicznym z systemem kamer 360 stopni (Panoramic View Monitor), elektrycznymi drzwiami bagażnika uruchamianymi bezdotykowo oraz czujnikami parkowania z funkcją awaryjnego hamowania.

Zgodnie z szacunkami specjalistów z INFO-EKSPERT Corolla Cross Premiere Edition po 3 latach zachowa 63,1% początkowej ceny. Odmianę z napędem AWD-i będzie można odsprzedać średnio za 62,7% ceny zakupu.

Dowiedz się więcej

Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Świetne wyniki za pierwszą połowę 2022 roku Baterie ze stałym elektrolitem Baterie ze stałym elektrolitem Ponad 1300 patentów Toyoty Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Zobacz nową wersję specjalną 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy Sprawdź szczegóły